Dj Kranky

Dj Kranky

Považská Bystica, Slovenská republika
Phone: +421 904 488 836
Mail: kranky74@gmail.com

Dj Kranky vlastným menom Peter Krankuš sa k hudbe dostal už ako 8 ročné dieťa. Objavil doma kotúčový magnetofón s páskami, kde boli nahraté hity od Queen, Abba, Boney M, Bee Gees a podobne. Hudba ho tak fascinovala, že už ako 10 ročný si začal z Československého rozhlasu nahrávať zahraničné pesničky, pretože “Československé hity” ho nezaujali, aj tak polovička tých hitov bola cover verziami zahraničných interpretov. Koncom 80-tych rokov objavil cez satelit hudobnú stanicu MTV a tam reláciu YO! MTV Raps, kde sa hral prevažne hip-hop a samozrejme vo videoklipoch sa vedel objaviť aj gramofón Technics SL-1200, na ktorom sa scratchovalo a to ho tak uchvátilo, že si išiel kúpiť svoju prvú platňu, do vtedy jediného obchodu s hudbou (Opus) vo vtedajšiom Československu. Kedže výber tam mali obmendzený, musel sa uspokojiť s albumom Viery Špinarovej. Na scratch to nebolo bohviečo, no nejak sa začať muselo. Ešte za čias komunizmu vedel do jeho mesta chodievať hrávať Dj Milan Krajčí, už vtedy masjster Československa v mixovaní, kde sa pozorovaním čosi aj naučil o djingu.

Keď mal 15 rokov prišla prvá diskotéka v Okresnom dome pionierov a mládeže v Považskej Bystrici a kolotoč sa rozbehol. Technika pribúdala a archív sa začal plniť rôznymi hudobnými štýlmi. Na strednej škole to boli študentské diskotéky a v 16 rokoch začal hrávať už na plno po diskotékach. V Považskej Bystrici to boli kluby ako S-Club, Čedok Club, Bajkal, HBH Disco Club a ďalšie. Samozrejme boli aj diskotéky po rôznych kultúrnych domoch v okolí. V roku 1994 prišla ponuka hrávať do Klobušíc (okres Ilava), ktorá bola na zámočku, kde hrával približne rok. V 1995 začal hrávať v Považskej Bystrice v klube, ktorý sa nachádzal v miestnej športovej hale Show Pub. Potom to bol Elan Club. V roku 1997 prišla ponuka hrať aj do Španielska. Bola to pre neho veľmi cenná skúsenosť. O rok neskôr bolo jeho pôsobenie presunuté, do vtedy najmodernejšieho clubu v Trenčíne – Fatima, kde pôsobil ako Dj približne 3 roky.

Hudbu miluje natoľko, že sa mu podarilo dostať aj do lokálneho rádia Dúha, kde pracoval ako technik, hudobný dramaturg a Dj. Mal tam aj svoju dvojhodinovú tanečnú reláciu. Ďalej bol rezidentom v clube Mona (PB) a obehol aj množstvo iných clubov po Slovensku. V Trenčianskom Steps Clube pôsobí od roku 2010 až po súčasnosť. Jeho účinkovanie nie je len prehliadkou najhranejších a najnovších skladieb, ale jeho snahou je, aby k Vám priniesol aj kvalitnú hudbu a dobrú náladu. Robil support aj takým hviezdam ako sú Jewelz & Sparks, John Jones (Hed Kandi) a iným. Má široký profil hudobných štýlov, s ktorým sa snaží, aby ľudia z jeho akcií odchádzali s dobrou náladou. V poslednom čase sa snaží aj o vlastnú produkciu.