Dj MeSs

Dj MeSs

Trenčín, Slovenská republika
Phone: +421 903 226 482
Mail: djmess@djmess.sk
www.djmess.sk

Začiatok dlhej cesty

Históriu svojej hudobnej dráhy začal tento selektor v roku 1999 pod pseudonymom „Dj MeSs“. Začiatky jeho selekcie sú spojené s Hip-Hop-om a R’n’B. V rovnakom roku po prvýkrát vo svojom živote navštívil Jamajku. Kultúra, rozšírená na tomto ostrove, na neho zapôsobila natoľko, že sa od tej doby až po súčasnosť pred audienciou prezentuje ako DJ hrajúci reggae a dancehall. V rodnom Trenčíne sa stal stálicou, kde položil základný kameň prvého trenčianskeho sound systému „Ghetto Youths Sound“ a stal sa šíriteľom tejto kultúry.

Zakorenenie

V roku 2004 a 2007 opäť odletel na Jamajku, čím si získal kontakty medzi umelcami z tohto ostrova. Vďaka týmto konexiám sa z neho stal prvý slovenský zberateľ a selektor hrajúci *dubplates (*dubplate = track, ktorý spevák naspieva s venovaním pre sound alebo selectora). V roku 2005 a 2006 sa zúčastnil českého turnaja „45 CLASH“, kde sa vďaka svojej selekcii a podpore trenčianskeho publika prepracoval až do finále. Medzi ľuďmi je taktiež známy aj ako promotér. 14. septembra roku 2005 v Trenčíne založil klub „Red, Gold & Green“ združujúci ľudí, ktorí radi podporujú kultúru spojenú s karibskou hudbou (Reggae, Dancehall & Soca). Tým sa postaral o pravidelnú zábavu v tomto meste, pričom si každý určite dobre pamätá na legendárne parties “Welcome To Trenchtown”. Na svoje konto si zapísal viacero prvenstiev. Avšak to najhlavnejšie sa spája s prvým slovenským clash-om „One Will Survive“, nakoľko sa postaral o jeho vznik a taktiež bol aj organizátorom prvej slovenskej „Dancehall Queen“.

Evolúcia

Prelom nastal v roku 2008, keď si Dj MeSs uvedomil, že ľudia sú naučení na stereotyp a tak sa rozhodol klub “Red, Gold & Green” zrušiť, čím otvoril dvere novej myšlienke. Založil “Most High Records”. Začal tak novú éru, ktorou odštartoval parties s názvom”Higher Level”. Podstatné je, že založením “Most High Records” vznikol label a štúdio, pod ktorým vydáva tituly, prevažne MIX CD’s orientované na karibskú hudbu (Reggae, Dancehall & Soca). Pod záštitou “Most High Records” zorganizoval súboj sound systémov z Českej a Slovenskej republiky nazvaný “Royal Sound Clash”, ktorý bol v poradí druhým trenčianskym clashom. Dodnes je na Slovensku prvým a jediným selektorom hrajúcim karibský štýl SOCA (Soul Of Calypso), ktorý preslávil mixtape-om “Socaration”.

Súčasnosť

Dj MeSs neustále pracuje na zlepšovaní samého seba a v súčasnosti sa naplno venuje rozširovaniu aktivít spomenutého “Most High Records”. Po úspešnej sérii “Higher Level” parties začal organizovať udalosti s názvom “DUTTY VYBZ”. Názov v sebe nesie najlepšie karibské parties, aké kedy “Trenchtown” zažil, ale aj tanečné workshopy s rôznymi lektorkami a lektormi zvučných mien. Ako prvý vo svojej krajine prepadol Dj MeSs novým hudobným žánrom ako sú “Moombahton” a “Future Dancehall”, ktoré začal propagovať formou série MIX CD’s „Moombahlize It“ a “Moombah Yard”. Dj MeSs zásadne nie je fanúšikom stereotypu a ničnerobenia, preto sa môžete tešiť na stále nové a nové eventy, parties, workshopy a iné aktivity, či spolupráce.

Čistychov - Kýv sa hýb sa
by Dj MeSs